Jak dobrać prezenty świąteczne, by sprawiły radość?

Udany prezent to taki, który odpowiada potrzebom obdarowanego. Tą starą zasadę szczególnie dobrze widać u dzieci, które często cieszą się na widok taniej, wesołej zabawki, nie wykazując przy tym zainteresowania drogim, skomplikowanym przyrządem naukowym.

Udany prezent na święta – czyli jaki?

Każdy ma inne potrzeby. Przygotowując prezenty świąteczne, trzeba wcześniej dyskretnie dowiedzieć się, co sprawiłoby radość obdarowanemu. Jeżeli jednak nadal nie wiadomo, co kupić, można wzorować się na liście “pewniaków”, które – chociaż nie zawsze praktyczne – wywołają uśmiech na twarzy.

Dla dzieci i młodzieży – prezent – niespodzianka.

Dzieci, zarówno młodsze, jak i te najstarsze uwielbiają niespodzianki. Dlatego prezenty świąteczne z Bee powinny być zapakowane niebanalnie, w osobnych paczuszkach lub w jednym pudełku, jednak ukryte pośród słodyczy lub kolorowych ścinków papieru. W prezencie – niespodziance można ukryć:

– nietypowe przybory szkolne: długopisy z pomponem, gumkę w kształcie małpki, ostrzałkę –  pomidora itp.

– zabawny notes lub kolorowe karteczki,

– elementy przebrania świątecznego lub na zbliżający się Nowy Rok,

–  baloniki do nadmuchania,

– bańki mydlane,

– słodycze,

– drobną biżuterię, kosmetyki lub tatuaże zmywalne, dostosowane do wieku obdarowanego.

Dla starszych – prezenty z przymrużeniem oka

Starszej młodzieży i dorosłym można zadedykować prezenty świąteczne, które wzruszą lub rozbawią zarówno obdarowanego, jak i jego otoczenie. Na przykład:

– bluzka z napisem „ukochany tatuś”, „dziadziuś” lub „najlepsza ciocia”,

– skarpetki z Einsteinem dla wielbiciela fizyki,

– czekoladowy zestaw cygar dla palacza,

– lampka nocna zmieniająca kolory, lub wyświetlająca obrazy na ścianie – dla romantyka.

Święta to czas radości, którego nie należy psuć nieudanym prezentem. Dlatego, gdy nie zna się życzeń osoby, dla której ma być prezent, zamiast kolejnej pary brunatnych skarpetek lepiej wybrać te wesołe, a w miejsce tradycyjnej czekolady – nietypowe słodycze. Nawet jeżeli prezenty te nie okażą się tymi wyśnionymi, z pewnością zapewnią wiele zabawy.

About the author